O emoție a cuprins sufletul fiecărui școlar și profesor din Școala Gimnazială Nr.22 Galați când toți au participat la un Flash-mob organizat pentru sărbătorirea Zilei Naționale a României.
Cu mic cu mare s-au așezat pentru a construi steagul național. Intonarea imnului a fost momentul culminant când s-a auzit o singură voce: a românilor.
Cu mândrie, de la cel mai mic la cel mai mare am strigat: ”Noi suntem români!”