Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

Școala Gimnazială nr.22 Galați – Școală Europeană

#ȘcoalaEuropeană2023

Cu mare bucurie anunțăm că Școala Gimnazială nr.22 Galați se află printre câștigătorii Competiției Naționale Școală Europeană 2023.
Competiția pentru obţinerea certificatului „Şcoală Europeană” este recunoscută de instituțiile europene ca un bun exemplu de susținere și valorizare a parteneriatelor școlare dezvoltate în cadrul programelor europene din domeniul educației și formării profesionale.
Certificarea școlilor cu titlul „Școală Europeană” conferă recunoaștere și prestigiu în cadrul comunităților educaționale, iar eforturile pe care aceste școli le fac pentru menținerea titlului obținut determină un interes tot mai crescut pentru dezvoltarea de noi și noi proiecte, ceea ce conduce la o îmbunătățire a managementului școlar și la dezvoltarea unei culturi organizaționale solide.
Felicitări profesorilor, elevilor, părinților și partenerilor noștri educaționali pentru rezultatele obținute prin implicarea și efortul deosebit prin care au adus plus valoare în actul educațional!

Competiția Națională „Școală Europeană”

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut