Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

Sală de sport modernă la Școala nr. 22

Sală de sport modernă la Școala nr. 22
Este important să le asigurăm copiilor cele mai bune condiții, inclusiv în ce privește educația fizică. Elevii acestei școli din cartierul Micro 19 se vor bucura de o sală de sport la standarde moderne, cu toate utilitățile.
Noua construcție va cuprinde sala propriu-zisă, vestiarele, grupurile sanitare, spațiile tehnice etc.
Vorbim de un proiect de 1,7 milioane de lei, cu finanțare de la Ministerul Dezvoltării, prin intermediul Companiei Naționale de Investiții, iar de la bugetul local vom asigura fondurile pentru utilități. În prezent se fac măsurătorile necesare pentru pregătirea terenului.
Sportul înseamnă sănătate.

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut