Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

Proiectul eTwinning ,,Flying letters”

Acest proiect eTwinning  a fost un proiect penfriend. Din cauza   pandemiei  Covid 19, elevii noștri și-au  trimis e-mailuri  reciproce. Cei 8 parteneri  din 6 țări cum ar fi  Franța, Italia , Turcia , Croația , Polonia și România am început în octombrie și am finalizat în mai.  Am avut de discutat (scris) diferite subiecte (cultura țărilor noastre, activitățile școlare, familiile noastre, sarbatorile tradiționale, idolii nostri, petrecerea timpului liber etc.) în  fiecare lună.  

În acest proiect, participă din Școala Gimnazială nr 22 Galați,  clasa a VIII-a B, coordonată de d-na dirigintă Culachi Duța.

În fiecare lună au fost diseminate toate informațiile și activitățile pe care le-am făcut pe site-ul școlilor partenere.

Elevii din România  și Franța au avut de scris in luna aprilie   despre idolul lor. 

Redăm câteva din scrisorile lor:

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut