Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

Proiect eTwinning – DISTANCE LEARNING WITH WEB 2.0 TOOLS

Școala noastră a demarat un alt proiect eTwinning numit DISTANCE LEARNING WITH WEB 2.0 TOOLS 

 cu elevii clasei a VIII-a B coordonați de  d-na profesor Duța Culachi.

      Proiectul Invățarea la distanță cu instrumente web 2.0 care a început în noiembrie este in colaborare cu 6 profesori din Turcia si 2 profesori din Italia. Pandemia Covid-19 și distanțarea  socială ce a urmat, au afectat toate categoriile societății și inclusiv educația care a trebuit să se adapteze rapid. Acest lucru a dat un impuls fără precedent învățării online. Furnizorii de platforme de învățare digitală, s-au grăbit să ofere asistență și ,,soluții,, gratuite.

  Scopul proiectului nostru este de a sprijini adoptarea tehnologiilor digitale și a pedagogiilor inovatoare și deschise în educație, formarea elevilor și profesorilor precum și crearea unei carți electronice e-book privind utilizarea instrumentelor web 2.0 ca produs al proiectului. 

Logo si posterul proiectului:

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut