Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

Premiile Naționale eTwinning 2022

De curând, în cadrul unei întruniri în capitala României, la București au fost acordate, în prima zi a Conferinței Naționale eTwinning,  conferință susținută în perioada 24-26.02.2023. Peste 100 de aplicații eligibile au fost evaluate de către ambasadorii eTwinning și de evaluatori externi echipei NSO România, fiind premiate proiectele care au demonstrat, printre altele, un ridicat nivel de colaborare între parteneri, implicarea elevilor și creativitate didactică.Proiectul „Steam Application with ADDIE”, al elevilor clasei a II-a B și a III-a A de la Școala Gimnazială Nr. 22 Galați, a obținut Premiul I la secțiunea Proiecte de învățământ primar. Elevii coordonați de prof. înv. primar Janeta Simona Maravela și Mariana Lenuța Bumbaru, au lucrat în echipă cu școli din Turcia, Republica Moldova, Armenia, Ajerbaijan, Croația, Ucraina, Macedonia de Nord, Bulgaria, Franța, Italia, Grecia Irlanda, Spania, Tunisia, Serbia, Iordania, Lituania fiind apreciați pentru implicarea lor în proiect prin Certificate Naționale de Calitate.

 

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut