Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

Mostenirea in pericol!

Activitate desfasurata in parteneriat cu Muzeul de istorie Galati, intitulata „Mostenirea in pericol!” si dedicata Zilei internationale a monumentelor si siturilor din data de 18 aprilie 2013.
Activitatea a avut loc la Casa Cuza Voda din Galati, sub forma unei mese rotunde cu elevi de la Sc.Gimn. nr.22 (clasa a VIII-a A), Sc.Gimn. nr.16 si Liceul Teoretic Sfanta Maria. Scoala Gimn. nr. 22 a prezentat un power point cu Palatul Simion Gheorghiu prezentat de Solomon Alexandra, profesorul Valentin Bodea a prezentat un power point intitulat „Nu demolati, restaurati!” cu lamuririle de rigoare si eleva Donici Alexandra a prezentat un poster intitulat „Nu stergeti istoria orasului”.
profesor Valentin Bodea.

1 2 SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut