MOȘ CRĂCIUN VINE ȘI LA CEI ÎN VÂRSTĂ

IMG_5718
Prin acest proiect tinerii voluntari din Clubul Impact 22 şi-au propus să aducă  o bucurie bătrânilor şi familiilor nevoiaşe din cartierul Micro 19 în preajma sărbătorilor de iarnă.
Pentru aceasta, în prima parte a proiectului s-au îmbinat diverse metode de fundraising pentru pregătirea pachetelor ce au constat în alimente de bază, necesare pentru existenţa zilnică. Partea a doua a proiectului a constat în vizita la familiile nevoiaşe şi prezentarea unor colinde care să le bucure inimile greu încercate de lipsurile materiale.
Activităţi:
       Realizarea urnei de colectare a produselor alimentare;
       Promovarea acţiunii sociale printre elevii şcolii şi printre cadrele didactice;
       Pregătirea colindelor;
       Găsirea unui sponsor care să contribuie cu produse la realizarea celor 20 de pachete pentru bătrânii nevoiaşi.

poze 089 poze 093 IMG_5718