Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

Job Shadow Day

JSD-logo

În data de 4.04.2013, elevii clasei I E participă la Job Shadow Day la părinţi-2013.

Job Shadow este un parteneriat internaţional între mediul educaţional şi comunitatea de afaceri prin care tinerii se familiarizează cu piaţa forţei de muncă. Programul, aflat la a XI-a ediţie în România, se desfăşoară în 16 ţări din Europa şi în SUA, Canada, Hong Kong şi Japonia.

SCOP
Elevii de clasele I-X petrec câteva ore în „umbra” unui părinte, învăţând mai multe despre activităţile, îndatoririle şi responsabilităţile de la locul de muncă. Programul îi ajută pe tineri să înţeleagă diverse opţiuni de carieră şi să găsească mai uşor un răspuns la întrebările: „Ce vreau să devin după ce termin şcoala? Unde vreau să lucrez? Care este cel mai potrivit loc de muncă pentru mine?“

JAR - ebanner - scoala JSD

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut