Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

Investiţii de 3,3 milioane de euro la șapte ȘCOLI și un LICEU

Anvelopare

Anveloparea imobilelor, refacerea instalaţiilor electrice, de ventilaţie, sanitare şi termice, lucrări exterioare, instalarea de centrale termice şi panouri fotovoltaice pentru iluminatul interior şi, eventual, pentru consumul de apă caldă, sunt investiţiile de care vor beneficia trei unităţi de învăţământ. Toate bune şi frumoase numai că o parte dintre aceste lucrări ar fi trebuit să fie deja executate, pentru că au fost aprobate de aleşii locali în iulie 2015. Pentru că acest lucru nu s-a întâmplat, a fost refăcută documentaţia şi s-au stabilit noi indicatori tehnico-economici în speranţa că se vor putea obţine finanţări europene pentru aceste lucrări. Noile valori ale investiţiilor sunt de 2.895.459 de lei pentru Şcoala Gimnaziala nr. 3, 2.752.684 de lei pentru Şcoala Gimnazială nr. 22 „Dimitrie Cantemir” şi, respectiv, 2.890.388 de lei în cazul Şcolii Gimnaziale nr. 40 „Iulia Haşdeu”.

Articol Viața Liberă

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut