Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

EVERY MONDAY WELL- BEING DAY

Proiectul educațional eTwinning ,, EVERY MONDAY WELL- BEING DAY ” are ca scop încurajarea stării de bine a copiilor prin promovarea autonomiei în învățare.
Elevii clasei 2 D Step by Step de la Școala Gimnazială Nr 22 din Galați, România, coordonați de d-na prof. Câmpanu Daniela merită să se bucure de beneficiile activităților desfășurate în cadrul proiectul internațional alături de alte patru țări: Turcia, Italia, Portugalia, și Lituania.
În domeniul educației, starea de bine a elevilor constă în: relațiile interumane, nivelul de dezvoltare personală, condițiile de mediu și starea de sănătate. Ca profesor, aleg să promovez bunăstarea emoțională și socială a elevilor, să susțin corectitudinea, onestitatea, respectul și stima de sine în activitățile lor.

 

EVERY MONDAY WELL- BEING DAY

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut