Acest proiect eTwinning a fost un proiect penfriend. Din cauza pandemiei Covid 19, elevii noștri și-au trimis e-mailuri reciproce. Cei 8 parteneri din 6 țări cum ar fi Franța, Italia , Turcia , Croația , Polonia și România am început în octombrie și am finalizat în mai. Am avut de discutat (scris) diferite subiecte (cultura țărilor noastre, activitățile școlare, familiile noastre, sarbatorile tradiționale, idolii nostri, petrecerea timpului liber etc.) în fiecare lună.
În acest proiect, participă din Școala Gimnazială nr 22 Galați, clasa a VIII-a B, coordonată de d-na dirigintă Culachi Duța.
În fiecare lună au fost diseminate toate informațiile și activitățile pe care le-am făcut pe site-ul școlilor partenere.
Elevii din România și Franța au avut de scris in luna aprilie despre idolul lor.
Redăm câteva din scrisorile lor: