Surprize pentru Moș Crăciun
Consiliul Elevilor s-a gândit anul acesta la Moș Crăciun și altfel. Fiind convinși că Moș Crăciun trebuie să fie un iubitor de literatură și un pasionat de matematică și fizică, s-a inițiat un concurs SURPRIZE PENTRU MOȘ CRĂCIUN, unde au fost premiate cele mai interesante probleme inventate de matematică și de fizică, și cele mai frumoase poezii. Moș Crăciun a fost bucuros pentru gentuța plină de surprize, și i-a recompensat pe cei mai buni cu cărți și ciocolată. Multele daruri primite de Moșul ne-au făcut să ne gândim că acest concurs merită să fie organizat în fiecare an.
decembrie 2022