Școala Altfel 2023

Săptămâna „Școala Altfel” 2023 a încheiat primul modul pentru preșcolarii și elevii Școlii Gimnaziale Nr. 22 din Galați.

Prin participarea la activitățile tematice precum Curcubeul Toamnei, Toamna STEAM, Darurile Toamnei, Școala în Sărbătoare și Pe Cărările Toamnei, elevii și preșcolarii  noștri au învățat să exploreze, să creeze și să se împlice în activități practice. Aceste activități i-au încurajat să-și dezvolte gândirea critică, abilitățile de luare a deciziilor și competențele sociale.

„Săptămâna Altfel” a fost o reușită și datorită implicării cu multă dăruire a cadrelor didactice, alături de părinți, reprezentanți economici locali, culturali.

Vacanță frumoasă tuturor!