Rezultate olimpiade şi concursuri

Performanţele elevilor
Promovabilitatea în anul şcolar 2011-2012:
– la ciclul primar – 100%
– la ciclul gimnazial – 99,38%

REZULTATE OBTINUTE OLIMPIADE SI CONCURSURI SCOLARE IN ANUL SCOLAR 2011-2012

NR.CRT. CONCURS COORDONATOR/PARTICIPANT NUME SI PRENUME ELEV PREMIUL
 

 

 

 

CONCURS OLIMPICII CUNOASTERII – LIMBA ROMANA

 

 

 

CONCURS EUROJUNIOR – LB. ROMANA SI MATEMATICA

 

 

 

 

 

BUDESCU/

MARAVELA

 

 

 

BUDESCU/

MARAVELA

MITACHE MARIA

HARABAGIU DIANA

BARBU SIMON

 

GHIDARCA ANDREEA

DAJBOG DANIEL

MITACHE MARIA

STEFAN ANA MARIA

MARIN CRINA

LUPASCU ALEXANDRU

MUNTEANU DIANA

BIRSAN ANA MARIA

HARABAGIU DIANA

NEDELCU DELIA

PAUN OCTAVIAN

94 P.

82 P.

70 P.

 

MENTIUNE

MENTIUNE

PARTICIPARE

PARTICIPARE

PARTICIPARE

PARTICIPARE

PARTICIPARE

PARTICIPARE

PARTICIPARE

PARTICIPARE

PARTICIPARE

1. CONCURS EUROJUNIOR IC PAŢILEA A. MENTIUNE
2.  CONCURS OLIMPICII CUNOASTERII(PROBA DE LIMBA ROMÂNĂ) IC PAŢILEA A. IIIII
3. CONCURS SMART IC PAŢILEA A. IIIII
SMART PARTICIPANTCHIHAIA D. IORGA ALINALEPARDĂ SEBASTIAN

COJOCARU ALIN

SILION M.

NUNU A.

OLIMPICII CUNOAȘTERII PARTICIPANTCHIHAIA D. IORGA ALINALEPARDĂ SEBASTIN

UNGUREANU L

BUDICĂ O

SILION M

CANGURAȘ EXPLORATOR PARTICIPANTCHIHAIA D. IORGA ALINALEPARDĂ SEBASTIAN

COJOCARU A

SILION M

UNGUREANU L.

CANGURAȘ MATEMATICIAN PARTICIPANTCHIHAIA D. UNGUREANU L.IORGA ALINA

NUNU A.

COJOCARU A.

STRERIAN A.

EUROȘCOLARUL PARTICIPANTCHIHAIA D. IORGA AUNGUREANU L.

COJOCARU

SMART- BARAJ COORDONATORTANASACIUC V. DAJBOG ELENADOGARU DARIUS

IACOB MIHAELA

NISTOR DIANA

PLETEA MARIAN

STAFIE ALEXANDRA

TOTOLICI DELIA

IIII

I

II

I

III

MENTIUNE

CONCURSUL NATIONAL PROEDUCATIA PARTICIPANTTANASACIUC V. CIUBUCCIU ANASTASIANISTOR DIANA

STAFIE ALEXANDRA

MENTIUNE SPECIALAMENTIUNE SPECIALA

MENTIUNE SPECIALA

OLIMPICII CUNOAȘTERII PARTICIPANTTANASACIUC V.

 

NISTOR DIANACIUBUCCIU ANSTASIA

STAFIE ALEXANDRA

II

I

CANGURAȘ EXPLORATOR PARTICIPANTTANASACIUC V. CIUBUCCIU ANSATASIANISTOR DIANA

STAFIE ALEXANDRA

EXCELENTEXCELENT

FB

CANGURASUL MATEMATICIAN PARTICIPANTTANASACIUC V. DOGARU DARIUSSTAFIE ALEXANDRA

PARASCHIV IULIA

CIUBUCCIU ANSATASIA

NISTOR DIANA

EXCELENTEXCELENT

EXCELENT

EXCELENT

FB

CONCURSUL NATIONAL DE EDUCATIE ECOLOGICA ECOCLASS PARTICIPANTTANASACIUC V. IACOB MIHAELANISTOR DIANA

CIURARU ANDREI

STAFIE ALEXANDRA

BACALU ROBERT

EXCELENTEXCELENT

EXCELENT

EXCELENT

FB

EUROJUNIORUL PARTICIPANTTANASACIUC V. DAJBOG ELENABACALU ROBERT

NISTOR DIANA

PARASCHIV IULIA

PLETEA MARIAN

IVAN CATALIN

II
III
III
III
EVALUARE IN EDUCATIE PARTICIPANTTANASACIUC V.

 

DAJBOG ELENADOGARU DARIUS MEDALIE DE AURDIPLOMA DE EXCELENTA
CONCURSUL NATIONAL EUCLID PARTICIPANTTANASACIUC V. STAFIE ALEXANDRADOGARU DARIUS

NISTOR DIANA

MEDALIE DE BRONZMENTIUNE

MENTIUNE

CONCURSUL NATIONAL VOINICELUL PARTICIPANTTANASACIUC V. HUMELNICU COSMINIVAN CATALIN

TOTOLICI DELIA

II

I

DRAGOBETELE ÎNTRE PREZENT ȘI TRECUT- COLABORARE CU ONG TINERII ȘI VIITORUL PARTICIPANTTANASACIUC V. HUMELNICU COSMINIVAN CATALIN II
FANTEZIE SI CULOARE PARTICIPANTTANASACIUC V. NISTOR DIANAPARASCHIV IULIA

PAUC ALEXANDRU

III

MENTIUNE

COPILARIE FERICITA PARTICIPANTTANASACIUC V. STAFIE ALEXANDRAPLETEA MARIAN

IACOB MIHAELA

STAFIE ALEXANDRA

BACALU ROBERT

CIUBUCCIU ANASTASIA

TOTOLICI DELIA

NISTOR DIANA

III

III

II

II

II

III

III

CONCURSUL NATIONAL PITICOT PARTICIPANT
CONCURS INTERNATIONAL ORIUNDE AI FI AI INGERUL TAU! PARTICIPANTTANASACIUC V. BACALU ROBERTCRISTEA SARA

IACOB MIHAELA

III

III

UN MEDIU SANATOS PARTICIPANTTANASACIUC V. BACALU ROBERTNISTOR DIANA MENTIUNEMENTIUNE
FII INTELIGENT LA MATEMATICA 

 

COMUNICARE. ORTOGRAFIE

 

 

 

 

SMART

CULTURA GENERALA

MATEMATICA

LIMBA ROMANA

 

 

ENGLEZA

BARAJ

 

CANGURASUL MATEMATICIAN

 

 

 

 

CANGURASUL EXPLORATOR

 

 

 

EUROSCOLAR

 

 

PROEDUCATIA

LIMBA ROMANA

 

 

MATEMATICA

 

 

OLIMPICII CUNOASTERII

LIMBA ROMANA

MATEMATICA

PARTICIPANT 

 

 

HRISTEA C.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

COORDONATOR

 

HRISTEA C.

 

 

 

 

COORDONATOR

HRISTEA C.

 

 

PARTICIPANT

HRISTEA C.

 

COORDONATOR

 

HRISTEA C.

 

 

COORDONATOR

 

HRISTEA C.

PARTICIPANT

HRISTEA C.

 

CIORTAN ANTONIOPOPA ANDREEA

MOISOIU ANDREEA NICOLA

CIORTAN ANTONIO

MOISOIU ANDREEA NICOLA

POPA ANDREEA

LACUSTA ALINA

MORARIU ELENA

 

MORARIU ELENA

CIORTAN ANTONIO

CIORTAN ANTONIO

MORARIU ELENA

MOISOIU NICOLA

STOICA ANCA

MORARIU ELENA

CIORTAN ANTONIO

CIORTAN ANTONIO (24P), MOISOIU NICOLA (23P), GOLOGANEANU ANCA (22P)

MORARIU ELENA (19P), GHIMPU SAMUEL (17), AUR ALEXANDRU (15P)

CIORTAN ANTONIO (21P)

MORARIU ELENA(19P),

POPA ANDREEA (18P)

 

CIORTAN ANTONIO

LACUSTA ALINA

 

 

CIORTAN ANTONIO (95P), MORARIU ELENA (85P), PETREA DENIS (80P)

CIORTAN ANTONIO (101P), MOISOIU NICOLA (95P)

 

 

118P – CIORTAN ANTONIO

118P – MOISOIU NICOLA

LUPU MIREL

BRATU ELENA

BOLDEA RADU

IIII

MENȚIUNE

II

III

III

III

MENȚIUNE

 

III

II

I

II

III

III

II

II

EXCELENT

 

 

FOARTE BINE

 

EXCELENT

FOARTE BINE

 

I

III

 

 

MENȚIUNE

MENȚIUNE

MENȚIUNE

MENȚIUNE

MENȚIUNE

 

 

 

 

 

 

 

 

MENŢIUNE

 

MENŢIUNE

EUROJUNIOR – LB. ROMÂNĂ + MATEMATICĂ PARTICIPANTHRISTEA C.

 

2 SMART PARTICIPANTHRISTEA C.

 

LUPU MIRELSTAN TIBERIU

BOLDEA RADU

 

III

3 WINNERS PARTICIPANTHRISTEA C.

 

LUPU MIRELBRATU ELENA

STAN TIBERIU

III
4 VOINICEL PARTICIPANTHRISTEA C.

 

LUPU MIRELBRATU ELENA

STOICA MATEI

5 MICUL MATEMATICIAN COORDONATOR HRISTEA C.  LUPU MIRELSTAN TIBERIU

BOLDEA RADU

ALEXANDRU GABRIELA

BRATU ELENA

STIOCA MATEI

ANTOHIE ANDREEA

POPA GIULIA

CRETU CRISTINA

 

MENŢIUNE

 

MENŢIUNE

6 COMUNICARE ŞI ORTOGRAFIE COORDONATORHRISTEA C.

 

LUPU MIREL
7 FESTIVALUL DE TEATRU “REGĂSEŞTE-TE ÎN LUMEA TEATRULUI!” COORDONATOR BRATU ELENAANTOHIE ANDREEA

POPA GIULIA

CHIRILĂ ALEXANDRA

STAN TIBERIU

MIRCEA ADRIAN

BOLDEA RADU

VINTILĂ GABRIEL

MARELE PREMIU
8 TESTE PE TASTE PARTICIPANT BRATU ELENABOLDEA RADU

ANTOHIE ANDREEA

STAN TIBERIU

LUPU MIREL

II

II

III

III

9 CONCURSUL INTERNAŢIONAL EUROŞCOLARULCONCURSUL NAŢIONAL MICUL MATEMATICIAN

CONCURSUL NAŢIONAL SMART

 

 

 

 

 

CONCURSUL NAŢIONAL OLIMPIADELE CUNOAȘTERII

 

 

 

 

CONCURSUL NAŢIONAL PROEDUCAŢIA

CONCURSUL NAŢIONAL EUROJUNIOR

 

CONCURSUL JUDEȚEAN TESTE PE TASTE

 

PROIECT EDUCATIV INTERNAŢIONAL ORIUNDE AI FI, AI ÎNGERUL TĂU- CONCURSUL INTERNAŢIONAL ,,FLORI DE MARTIE”

PROIECTUL  DE PARTENERIAT EDUCAȚIONAL „IN LUMEA POVEŞTILOR”, CONCURSUL PERSONAJUL PREFERAT

 

PANA DOINA LUPOAE ANDREEAGÎRLEANU ISABELA

GÎRLEANU ISABELA

 

GÎRLEANU ISABELA

GÎRLEANU ISABELA

LUPOAE ANDREEA CAZACU SILVIA

TARAPAN VALENTIN

ALEXAȘEV FELIX

 

 

ALEXAȘEV FELIX

 

 

DIMOFTE ROBERTA, AVRAM SIMONA

 

 

LUPOAE ANDREEA

 

GÎRLEANU ISABELA

GÎRLEANU ISABELA, HAHUI GIULIA

MARTIŞ ELENA, COLEA DENISA

 

TARAPAN VALENTIN, GÎRLEANU ISABELA, LUPOAE ANDREEA, TEODORAȘCU SAMUEL

LUPOAE ANDREEA

MARTIȘ ELENA

TEODORAȘCU SAMUEL

PETRESCU PETRICĂ

CRISTEA LAURA

AVRAM SIMONA

 

PREMIUL IPREMIUL III

PREMIUL I

 

 

 

PREMIUL II

 

PREMIUL II

 

PREMIUL III

 

 

PREMIUL I

 

PREMIUL III

 

 

 

PREMIUL I , FAZA NAȚIONALĂ

 

PREMIUL II, FAZA JUDEȚEANĂ

 

PREMIUL II, FAZA JUDEȚEANĂ

 

PREMIUL II, FAZA JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

MENȚIUNE

 

 

 

 

 

 

 

 

PREMIUL I

 

PREMIUL II –

 

 

PREMIUL III-

 

PREMIUL I

 

PREMIUL II

 

PREMIUL III

 

10 OLIMPICII CUNOASTERII 

 

 

 

 

PROEDUCATIA

 

 

 

 

 

MICUL MATAMATICIAN

 

 

 

ORTOGRAFIE SI PUNCTUATIE

 

TESTE PE TASTE

 

 

 

 

EUROSCOLARUL

 

EVALUARE IN EDUCATIE

NECHIFOR L. 

 

 

 

 

NECHIFOR L.

 

TEODOR R.

 

 

 

NECHIFOR L.

 

 

NECHIFOR L.

NECHIFOR L.

 

NECHIFOR L.

 

 

 

 

NECHIFOR L.

 

NECHIFOR L.

BESLEAGA MARIA ALEXANDRATOMA ANDREI GINO

 

NEGRU FLORENA GABRIELA

 

MOLDOVEANU TUDOR

 

PETCU DIANA

 

PETREA DANIELA

 

PETRE DANIELA

PETCU DIANA

TOMA ANDREI GINO

BESLEAGA MARIA

PETREA DANIELA

PETCU DIANA

PETREA DANIELA

PETCU DIANA

BESLEAGA MARIA

MOLDOVEANU TUDOR

TOMA ANDREI

LUCA SIMONA

PATEA AIDA

PETREA DANIELA

 

PREMIUL I FAZA NATIONALAPREMIUL I FAZA NATIONALA

PREMIUL II FAZA JUDETEANA

LB. ROMANA MENTIUNE

LB. ENGL. MENTIUNE

LB. ENGL.

MENTIUNE

PREMIUL  I

PREMIUL  I

PREMIUL  I

PREMIUL  I

PREMIUL III

MENTIUNE

9,73

9,56

9,46

9,46

9,06

PREMIUL III

MENTIUNE

REZULTATELE LA ETAPA FINALA COMPETITIONALA NU S-AU AFISAT

11 OLIMPIADA DE RELIGIE LIDIA HAMZA POPA MARCELA A VII-A B 8,70
12 OLIMPIADA DE GEOGRAFIE – FAZA LOCALA SI JUDETEANA ISJ/ PROF. RACOVITA MIRUNA NISTOR ANDREIRADU DANA MARIA
13 SMART 

 

 

EUROJUNIOR

PARTICIPANTSMADU RAMONA

 

 

PARTICIPANT

MORARIU ELENA IICNISTOR DIANA –IIB

STAFIE ALEXANDRA

TOTOLICI DELIA

MORARIU ELENA

III

I

I

 

14 PROEDUCATIA TEODOR RODICACOORDONATOR PETCU  DIANAPETREA DANIELA CERTIFICATE GRADE A
15 OLIMPIADELE CUNOASTERII TEODOR RODICA COORDONATOR MARDAR RADU – STEFAN DIPLOMA DE  MERIT 
16 TESTUL DE LIMBA ENGLEZA  PENTRU CLASA A IX-A TEODOR RODICA COORDONATOR ANGHELUTA MARIA ALEX.DUTA TIBERIU

NISTOR ANDREI

ADMIS 

ADMIS

 

ADMIS

 

Lasă un comentariu

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.