Ziua ştafetei-Acum decid eu! (partea I)

collage

In parteneriat cu fundaţia Terre des hommes, cadrele didactice din şcoala noastră au celebrat Ziua Internaţională a Drepturilor Copilului in luna noiembrie prin evenimentul „Ziua ştafetei-Acum decid eu!” In cadrul acestui eveniment, copiii au avut posibilitatea să dea glas dorinţelor şi aspiraţiilor lor legate de viitoarea lor profesie. Exprimându-şi opţiunile, elevii au avut ocazia sa exerseze meseria aleasă timp de o zi.

Sub îndrumarea profesioniştilor deveniţi mentori pentru  micii aspiranţi, copiii au făcut primii paşi in alegerea viitoarei lor cariere: actori sau profesori, medici sau poliţişti, bucătari sau farmacişti, ingineri sau jurnalişti. După experienţa trăită, elevii se consideră norocoşi că au avut ocazia de a exersa  atribuţiile unui profesionist şi cu siguranţă, vor dori să repete experienţa!

Prof. Smadu Ramona

Coordonatori eveniment,