Ziua culturii naționale și Ziua lui Eminescu au fost sărbătorite de Consiliul elevilor cu poezie.
Elevii au creat un copac pe care l-au împodobit cu cele mai frumoase poezii. Cine a dorit și-a petrecut pauzele răsfoind cărți de poezie și alegând versuri frumoase pe care le-am scris pe un perete special amenajat. A fost de-asemenea și o zi de creație – Scrie și tu un vers memorabil- unde am reușit să compunem două poeme colective de care suntem mândri.