Școala Gimnazială
nr. 22 Galați

NATURA INSPIRĂ ȘI DĂRUIEȘTE

DSC_0052

Elevii clasei a II-a C au participat vineri, 22 noiembrie 2013, la vernisajul expoziției  organizate în cadrul proiectului cu participare internaţională „Natura inspiră şi dăruieşte” la Complexul Muzeal de Ştiinţele Naturii. Sala mare a muzeului s-a umplut de o explozie de culoare şi exuberanţă. Cu ultima suflare, toamna şi-a arătat întreaga măsură, la vernisajul expoziţiei şi la parada costumelor.  Aflată la cea de-a VII-a ediţie, expoziţia „Culorile toamnei” a adunat cele mai bune lucrări ale elevilor din România, Croația, Polonia, Spania, Italia, Turcia, Republica Moldova, Cehia.

Copiii au defilat îmbrăcaţi cu straie parcă desprinse din poveştile toamnei.

Ei au fost răsplătiți cu multe aplauze,  fructe și dulciuri. Nu puteau să lipsească muzica interpretată de elevi și momentele artistice.

A avut loc o paradă a costumelor. Elevii și-au prezintă costumele în manieră originală. Au fost premiate cele mai interesante costume.

S-a organizat un concurs de cântece, poezii, glume, dans. Copiii au cântat împreună și au recitat poezii, glume, ghicitori, au socializat.

DSC_0046 DSC_0047 DSC_0052 DSC_0041

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la conținut