![](https://i1.wp.com/scoala22galati.ro/site/wp-content/uploads/2020/01/82628132_837864926655145_2203508477014310912_n-1.jpg?resize=1488%2C1488)
![](https://i2.wp.com/scoala22galati.ro/site/wp-content/uploads/2020/01/82827877_1075468496135259_5611746080736673792_n.jpg?resize=1488%2C1488)
![](https://i2.wp.com/scoala22galati.ro/site/wp-content/uploads/2020/01/83000469_202819760770615_4656977986161999872_n.jpg?resize=1488%2C1488)
![](https://i1.wp.com/scoala22galati.ro/site/wp-content/uploads/2020/01/82642416_2771380296231350_3785048051106709504_n.jpg?resize=1488%2C1488)
![](https://i1.wp.com/scoala22galati.ro/site/wp-content/uploads/2020/01/82283515_180104449737683_711322682448150528_n.jpg?resize=1488%2C1488)
![](https://i1.wp.com/scoala22galati.ro/site/wp-content/uploads/2020/01/82630856_2447380555512499_6605414475795267584_n.jpg?resize=1488%2C1488)
Str. Zidarilor nr.5 Galati
Telefon 0236 324244
CUI 29097433
Într-un climat de rigoare profesională şi încurajând spiritul de competiţie care vizează calitatea mai înainte de toate, Şcoala gimnazială nr. 22 Galaţi, oferă fiecărui elev şansa de a-şi desăvârşi calităţile native, de a-şi şlefui personalitatea, sub îndrumarea şi cu ajutorul unor cadre didactice de înaltă ţinută profesională şi devotate actului educaţional.
Construit de VISTERIA