EcoProvocareaJunior2023

#EcoProvocareaJunior2023
#ZiuaEuropei
#EuropeDirectGalati
Marți, 9 Mai 2023, la școala noastră s-a desfășurat un eveniment de voluntariat ecologic de economie circulară, la care au participat profesori, elevi, părinți și membri ai comunității școlii noastre. Mulțumim tuturor participanților pentru implicarea deosebită și entuziasmul cu care au răspuns pozitiv invitației noastre de a lua parte la acțiunile de reducere a emisiei de gaze cu efect de seră și de reducere a consumului de resurse prin reutilizare. Sperăm ca acest eveniment să devină o tradiție a școlii noastre!
Învățăm într-o școală europeană, o școală incluzivă și sustenabila, formăm elevilor noștri competențe ale unor cetățeni europeni.

Un răspuns

1. Bravo pentru actiunea ta de promovare a economiei circulare si lupta contra schimbarilor climatice! Speram ca aceste actiuni de responsabilitate sociala si mediul sa inspire si alte scoli sa intre in acest #EcoProvocareaJunior2023 si astfel sa contribuim la Ziua Europei!