Înscrierea în învăţământul primar 2015

REPARTIZAREA PE CLASE A ELEVILOR DE LA CLASELE PREGATITOARE 2015-2016

CLASA PREGATITOARE A

Prof. înv. primar BUDESCU GEANINA

1. ALEXANDRU ROBERT ANDREI
2. ANDRASOAIE MARIA REBECA
3. BALAN MAYA RAISIA
4. BOBIC DARIUS DUMITRU
5. BORDEIANU MATEI STEFAN
6. BOROGHINA LEONARD ANDREI
7. BRANISTE CIPRIAN HRISTOFOROS
8. BUDUCA BIANCA ELENA
9. CHIRILA IUSTIN AUGUSTIN
10. CRACIUN MIRUNA
11. CUCU IOANA
12. CAMARA ANA MARIA
13. DOGARU ALESIA CRISTINA
14. DUMITIRU MIHAI ADRIAN
15. FANEA STEFAN
16. GHERGHISAN ELISA ALEXANDRA
17. LUCHIANCENCO FLAVIU MIHAIL
18. MIROVICI DENNIS ANDREI
19. MUNTEANU SORINA ANTONELA
20. NACU ANGEL MIHAI
21. NICOARA LAVINIA
22. PARASCHIV ADELINA ELENA
23. PARVAN MARIA
24. RUSU ANA MARIA
25. SANDU MARIA
26. SAVOIU DIANA MIHAELA
27. TASCA CLAUDIU ANDREI
28. TILIHOI LAURA MARIA
29. VISAN MATEI ALEXANDRU
30. VOICILA IULIA MARIA

CLASA PREGATITOARE B

Prof. înv. primar PAȚILEA ALINA

1. AGACHE DENISA ANDREEA
2. AVĂDANEI IASMINA ELENA
3. BOZA MATEI FLORIN
4. CALCAN CRISTIAN ȘTEFAN
5. CEAFALĂU SERGIU CRISTIAN
6. DĂSCĂLAŞU RĂZVAN GABRIEL
7. DIMA DARIUS ANDREI
8. DONCIU ANDREI EDUARD
9. FALCĂ ANDRA GABRIELA
10. FALCĂ CLAUDIU MIHAI
11. GOGA IUSTIN ANDREI
12. GOGU ELIZA MARIA
13. GRECU ANA- MARIA
14. IVAN ELENA TEODORA
15. LUNGEANU ROBERT CRISTIAN
16. LUPOAE RAFAEL
17. MODORAN BOGDAN
18. OPREA LARISA MIHAELA
19. PETRACHE ANDREEA GIULIA
20. PETREA ROBERT ANDREI
21. POLITANOS DIMITRA DIAMANTO
22. POP DENISA ELENA
23. POPESCU ANA MARIA FLORENTINA
24. ROMAN RIANA MARIA

CLASA PREGATITOARE C

Înv. NEAGU MARIA

1. ARGHIR BIANCA MARIA
2. BACANU MIHAELA-ROZINA
3. BALMUŞ ALEXANDRU
4. CANTARAGIU ANDRA GEORGIANA
5. CANTIA-SANDICA VIKTOR
6. CIUREA RARES
7. CORCOȚOI CEZAR CONSTANTIN
8. DAMIAN GABRIELA MAYA
9. DOCUZ MARIAN ALEXANDRU
10. GHEORGHIU VIOLETA
11. GHISMAN EDUARD-MARIAN
12. NIMERINCU RĂZVAN CHRISTIAN
13. NUNU MARIA DENISA
14. PANTELIMON CRISTIAN ANDREI
15. PETREA SOFIA-MARIA
16. RACOVIȚĂ ALEX TEODOR
17. ROȘCA ANA RAYSA TEODORA
18. TIRON ANA MARIA GEANINA
19. VLAD RAUL MIHAI
20. ZAHARIA ELENA ALEXANDRA

CLASA PREGATITOARE D „STEP BY STEP”

Prof. înv. primar MARAVELA SIMONA

1. APETREI BOGDAN
2. AȘTEFAN ELENA ALINA IULITA
3. BALICA MARIO ROBERT
4. BUSILA ALESIA ELENA
5. BUTNARU ALEXANDRA GIORGIA
6. CHIRICA ROBERT ANDREI
7. CRISTEA ANA MARIA
8. DUMITRU IONEL FLORIN
9. FEODOROV DARIA-ALEXIA
10. FRINCU PATRICIA DANIELA
11. GHIMUS ANDREEA
12. HARABAGIU ANDRA MARIA
13. LEOCĂ ALEXANDRU MIHAI
14. LUNGU DENIS MIHNEA
15. MANEA SOFIA MARIA
16. MIRCIA MARIO FABIAN
17. MOLDOVEANU MARIO ANDREI
18. MUNTEANU GABRIELA ERMINIA
19. ONICA RAREŞ CRISTIAN
20. PALADE DARIA PETRIANA
21. PAVĂL ROBERT-CRISTIAN
22. PORUMB DIANA MARIA
23. ROSCANEANU RAZVAN-GABRIEL
24. SAGHIN GRAȚIELA ANDREEA
25. SĂLĂVĂSTRU MARA
26. STOICAN RĂZVAN MIHAEL
27. TABACARU-LEFTER DARIA
28. VIERU DARIA
29. VIERU IANIS-IONUT

Stimaţi părinţi,

În vederea desfăşurării înscrierii copiilor în învăţământul primar în bune condiţii, venim în sprijinul dumneavoastră cu următoarele informaţii:

Şcoala Gimnazială Nr. 22 este situată în Galaţi, strada Zidarilor Nr. 5.
Tel./Fax: 0236324244
e-mail: scoala22gl@yahoo.com

CIRCUMSCRIPŢIA ŞCOLII GIMNAZIALE NR. 22 GALAŢI, ÎN ANUL ŞCOLAR 2015-2016 ESTE:

Denumirea străzii arondate Bloc arondat
1. LĂCĂTUŞILOR R1,R2,R3,R4,F1,M1,I2,I3,E1,E2,E3,E4
2. B-DUL BRĂILEI J, I1
3. CARTIER BARBOŞI
4. CARTIER DIMITRIE CANTEMIR S1,S2,S3,S4,S5,S6,S7
5. GAROFIŢEI
6. FURNALIŞTILOR J3
7. OŢELARILOR B5,H9,M,K,P1,D4,P2,O3,O4,O5,O6,D3
8. STRUNGARILOR W
9. ZIDARILOR T7,T8,N1,N2,N3,N4,R5,R6,R7,R8

Important!!
Inspectoratul Şcolar Judeţean pune la dispoziţia părinţilor numărul de telefon TelVerde judeţean 0800816236, şi va fi disponibil în de luni până joi intervalul orar 08.00-16.30 iar vinerea în intervalul orar 08.00 – 14.00

Oferta noastră:

NUMARUL  CLASELOR  PREGATITOARE  PENTRU ANUL  SCOLAR 2015-2016

NUMAR CLASE PREGATITOARE

NUMAR LOCURI

2 traditionale

1 Step by Step

50

25

În anul școlar 2015-2016, clasele pregatitoare vor functiona in incinta Scolii Gimnaziale nr.22.

COMPLETAREA ȘI VALIDAREA
CERERILOR – TIP DE ÎNSCRIERE ÎN CLASA PREGĂTITOARE

PRIMA ETAPĂ
23 FEBRUARIE – 13 MARTIE 2015
LUNI – VINERI în intervalul orar 08.00-20.00
SÂMBĂTA în intervalul orar 09.00-13.00

A DOUA ETAPĂ
24 MARTIE – 3 APRILIE 2015
LUNI – VINERI în intervalul orar 08.00-20.00
SÂMBĂTA în intervalul orar 09.00-13.00

„ZIUA PORTILOR DESCHISE „

„Ziua portilor deschise” va avea loc marți, 17.02. 2015, ora 16.30 și vineri, 20.02.215, ora 12.00

Atenție: Date utile!

Click pentru: Prezentarea ofertei școlii noastre

Anexa 2 Metodologie_inscriere_invatamant_primar_2015_2016

Anexa 1 Calendarul_inscrierii_in_invatamantul_primar 2015_2016

 

ANUNȚ IMPORTANT
Părinții care solicită înscrierea la clasa pregătitoare a copiilor care împlinesc 6 ani între 01 septembrie – 31 decembrie 2015 sau după 31 decembrie 2015, vor realiza evaluarea psihosomatică a acestora în săptămâna 16 – 20 februarie 2015 după următorul program:
Marți, 17.02.2015, în intervalul orar 9.30 – 13.00

Joi, 19.02.2015, în intervalul orar 9.00 – 10.30
12.30 – 15.30
Programările se fac la secretariatul unității, începând de luni 16 februarie 2015.
La evaluarea psihosomatică părinții vor prezenta următoarele acte:
 Cerere tip completată și înregistrată la secretariatul școlii (cererea se găsește la secretariatul școlii)
 Copie după certificatul de naștere al copilului
 Adeverință medicală/ aviz medical de la medicul de familie cu specificația „APT PENTRU ȘCOALĂ”.

 

situatii in care NU este necesara evaluarea psihosomatica

situatii in care ESTE NECESARA EVALUAREA PSIHOSOMATICA

 

Lasă un comentariu