Category Archives: Clasa pregătitoare

Repartizarea copiilor înscriși în clasa pregătitoare pentru anul școlar 2017-2018

CLASA PREGĂTITOARE A

PROF. ÎNV. PRIMAR ANTOHE GINA

  1. BEN AIDA DALILA
  2. BLÎNDU EVELYN
  3. CHIRIAC PATRICIA IOANA
  4. CIOBOTARU DRAGOȘ ANDREI
  5. CRISTESCU ALEXANDRA MARIA
  6. CUCU TUDOR ANDREI
  7. DIMA RADU NICOLAE
  8. DOGARU EVELINA MARIA
  9. ENACHE DAVID
  10. ENACOPOL DARIUS ANDREI
  11. GAIU IOANA
  12. GHENEA RALUCA ALEXANDRA
  13. GHINTUIALĂ RĂZVAN GABRIEL
  14. IRIMIA SEBASTIAN ANDREI
  15. LĂPUȘNEANU ȘTEFANIA ILENIA
  16. MOLDOVEANU DANIEL VIOREL
  17. MORUN DAVID GABRIEL
  18. ONEA ALEXANDRU IONUȚ
  19. PALADE ANA MARIA
  20. STRATU IULIAN SEBASTIAN
  21. VOICU PATRICK

 

CLASA PREGĂTITOARE B

 PROF. ÎNV. PRIMAR MOCANU ROXANA

  1. AIRINEI ANA
  2. BĂDĂRĂU ALESIA ANDREEA
  3. BUȚURCĂ VASILE IONUȚ
  4. CĂLĂRAȘU INSOLAȘ
  5. DĂNĂILĂ ALEXANDRA VALENTINA
  6. DINU EDUARD ANDREI
  7. DOROFTEI DIANA ȘTEFANIA
  8. FELEGEANU DENISA JASMINA
  9. GHEORGHIȚĂ LUCA GABRIEL
  10. IANCU SERENA MIHAELA
  11. MAFTEI RAREȘ
  12. MANDALAC DAVID IONUT
  13. PAVEL CLAUDIU MARIO
  14. PÎNDARU ELENA AMELIA
  15. PRALEA VERONICA IONICA
  16. RĂDUCIOIU GIULIA SOPHIA
  17. ŞERBAN SPIRU VASILE
  18. ȘERBAN NICOLAS ALBERTO
  19. UNGUREANU CRISTINA BEATRICE

 

CLASA PREGĂTITOARE C

PROF. ÎNV. PRIMAR APOSTOL ECATERINA

  1. AMBROSE EDUARD IONUȚ
  2. ARMENE CARLA MARIA
  3. BĂDĂRĂU MARA GABRIELA
  4. BOZA MARIO IUSTIN
  5. COLȚA BUCUR DAVID
  6. CONSTANTIN DAVID ANDREI
  7. DURDUC LUCA ȘTEFAN
  8. GOGA CĂTĂLIN MIHAI
  9. GRIGORAȘ ANDREI DARIUS
  10. GUGLEA BOGDAN MARIAN
  11. LEOPA VLAD ANDREI
  12. MANOLACHE EDUARD CRISTIAN
  13. MIHAI LIVIU BOGDAN
  14. MOŞESCU ALEXANDRU VALENTIN
  15. OLARU SAMUEL LEONIDAS PETRIȘOR
  16. PARASCHIV ANA ECATERINA
  17. PIȚA ALEXIA MARIA
  18. RÎNDAȘU MARIA CARLA
  19. SANDU NICOLETA
  20. SILION ALEXANDRU GABRIEL
  21. SOFIANOS TEODORA
  22. TECARU LOREDANA MARIA
  23. TIRON MARIA IRINA
  24. UDREA BIANCA ALEXANDRA
  25. VÎLCU TUDOR ANDREI

 

CLASA PREGĂTITOARE D „STEP BY STEP”

PROF. ÎNV. PRIMAR PETREA ANA MARIA

  1. ANGHEL MARA SOFIA
  2. BĂLAN LUCA IOAN
  3. BOCĂNEALĂ RĂZVAN IONUȚ
  4. BULGARU DARIA MARIA
  5. DANAILA FRANCESCA ADELINA
  6. DRUȚĂ VALENTIN ROBERTO
  7. GAFTON MARIA CRISTINA
  8. GHIMUȘ MARIA RALUCA
  9. GHISMAN AISSA IOANA
  10. GINGHINĂ MARIA RAMONA
  11. GRIGORE ERICA MARIA
  12. HÎNCU EDUARD GABRIEL
  13. LUCA PARAPIRU CRISTINA
  14. MÂNDRESCU ALEXANDRA IOANA
  15. RUSU PATRICK CONSTANTIN
  16. SANDU DANIEL
  17. SILAV HELENA
  18. STRATEA NICUȘOR DANIEL
  19. TURCU GABRIEL DANIEL
  20. VASILE DENIS EMANUEL

Lista copiilor admiși – CP an școlar 2016-2017

Clasa pregătitoare 2016-2017

LISTA COPIILOR ADMIȘI ÎN CLASA PREGĂTITOARE

 
   

 

 
     
LISTA COPIILOR ADMIȘI ÎN CLASA PREGĂTITOARE
AN ȘCOLAR 2016-2017
Step by Step    
Nr. crt. Nume copil Prenume copil Etapa – Faza
1 ANDREI MARIA  I – 1
2 BÂRLEA DENIS ANDREI I – 1
3 BELENCHI ANDREI CLAUDIU I – 1
4 BOBOC-ANTON TUDOR DANIEL I – 1
5 BURDUF RAUL ANDREI I – 1
6 CARP PETRU LUCIAN I – 1
7 CIOBOTARU IRINA  I – 1
8 GHIORGHITA ANDREI OCTAVIAN I – 1
9 GOREA LUCA GABRIEL I – 1
10 IRIMIA SEBASTIAN NICOLAS I – 1
11 LISMAN VLAD  I – 1
12 LUNGU SEBASTIAN-ANDREI  I – 1
13 MARINCOVICI ANDREEA ȘTEFANIA I – 1
14 MISTREANU MARIA SIBEL I – 1
15 MOCANU COSMIN ADRIAN I – 1
16 MOCANU ERIC MARIAN I – 1
17 MOȚOC ALEXANDRA GABRIELA I – 1
18 NEBUNELEA IUSTIN FLORIN I – 1
19 RAGEA ELENA ANCA I – 1
20 RATA ANDREEA-ELENA  I – 1
21 ROBU NICOLE  I – 1
22 SIMION RAREȘ STEFAN I – 1
23 STRĂTILĂ MATEI DUMITRU I – 1
24 TĂTARU LUCA TEODOR I – 2
25 TUTULAN ROBERT-MARIAN  I – 1
       
 
     
LISTA COPIILOR ADMIȘI ÎN CLASA PREGĂTITOARE
AN ȘCOLAR 2016-2017
Tradițional    
Nr. crt. Nume copil Prenume copil Etapa – Faza
1 AIRINI MARIO MARIAN I – 1
2 ALECU BRIANA ȘTEFANIA I – 1
3 ANGHELE DARIA ANDREEA I – 1
4 ANGHELESCU CRISTINA TEODORA I – 1
5 APOSTOL BIANCA MIHAELA I – 1
6 ARFIRE ANASTASIA  I – 1
7 AUR ARIANA ELENA I – 1
8 AUR ANDRA GABRIELA I – 1
9 BALAN LEONARD ANDREI I – 1
10 BANU ANDREEA-BIANCA  I – 1
11 BĂNICĂ EDUARD GABRIEL I – 1
12 BĂRARU DARIA CAMELIA I – 1
13 BENEA ANDRADA-CRISTIANA  I – 2
14 BÎGU IULIAN DANIEL I – 1
15 BODORIN SELENA-MARIA  I – 2
16 BORŞ ANDREI RAREŞ I – 3
17 BRATU FLORENTINA MĂDĂLINA I – 1
18 BUCIUC CRISTINA  I – 1
19 BUDILEANU ROBERT CRISTIAN I – 1
20 BURDUJANU LUCA ANDREI I – 1
21 BURUIANA ALEXANDRU  I – 1
22 CARACAȘ DRAGOȘ SEBASTIAN I – 1
23 CAZACU RĂZVAN MARIAN I – 1
24 CAZACU BOGDAN-ANDREI  I – 2
25 CAZACU MARIO-VIOREL  I – 1
26 CEPRAGA ELENA OANA I – 1
27 CHIFOR ANDREI  I – 1
28 CHIRIAC ALEXANDRA ELENA I – 1
29 CÎMPEANU SEBASTIAN ALEXANDRU I – 2
30 COBZARU LUCA MARIAN I – 2
31 CONSULTA ALEXANDRU GABRIEL I – 2
32 COVRIG RIANA IOANA I – 2
33 COZMA MARIA ALEXIA I – 2
34 CRĂCIUN RAUL SEBASTIAN I – 1
35 CUCULEA DARIA ELENA I – 1
36 DACHE IOANA  I – 1
37 DAN THEODOR OCTAVIAN I – 2
38 DIACONU EDUARD MIHAI I – 1
39 DIACONU DRAGOS ȘTEFAN I – 2
40 DOROJAN MARIA-BIANCA  I – 2
41 FRUMUZACHI GABRIELA-ADELINA-EVELINE  I – 2
42 GHISMAN DARIA MIHAELA I – 1
43 GINGHINĂ REBECA DANIELA I – 1
44 GRIGORAȘ PATRICK MIHAIL I – 1
45 GRIGORAȘ ȘTEFANIA CRISTINA I – 1
46 GUȚU ALEXANDRA ELENA I – 1
47 GUZU LUCA ȘTEFAN I – 1
48 HUNCANU ELENA RAFAELA I – 2
49 IOAN NICOLETA ECATERINA I – 1
50 ION MIRIAM  I – 1
51 IONAŞCU DENISA ANDREEA I – 1
52 JARCA DAVID ALEXANDRU I – 1
53 JOSAN MIHAELA MIRUNA I – 2
54 JUCAN ANDREI CRISTIAN I – 1
55 LEONTE VALENTIN PAUL I – 1
56 LUCUȚA ANAMARIA  I – 1
57 MIHAILA IUSTIN-RARES  I – 1
58 MITRAN ELIZA DANIELA I – 2
59 MIU SELENA ANDREEA I – 2
60 MOISE RADU MIHAI I – 2
61 MOȚU GEORGIANA FLORINA GISELA I – 2
62 NEACȘU RAISA ANDRADA I – 2
63 NECULA MICHELLE GABRIELLA I – 1
64 NEDELCU ANDREEA CRISTIANA I – 1
65 NICULAE DENIS-CRISTIAN  I – 1
66 PANĂ ALEXANDRA MARIA I – 1
67 PARTENE ANDREEA NICOLETA I – 1
68 PINTILIE CRINA CĂTĂLINA I – 1
69 POPA SORINA GABRIELA I – 1
70 POPOIU ALEXANDRU COSTIN I – 2
71 PRUTEANU FLORIN VIOREL I – 1
72 PURICE REBECCA MARIA I – 1
73 SIMA DENIS EUGEN I – 1
74 SIMINESCU DENISA-ANDREEA  I – 2
75 SOLOMON MARIA STEFANIA I – 1
76 STAN EDUARD ANDREI I – 2
77 STOICA DARIA MARINA I – 1
78 ȘTEFAN BRIANNA ANDREEA I – 1
79 TITIRIM VALENTIN ANDREI I – 2
80 TOMA CRINA MARIA I – 1
81 ŢURCANU MARIA ISABELA I – 1
82 ȚURCANU ANDREI RAUL I – 1
83 UDREA DAVID CRISTIAN I – 1
84 UNGUREANU DRAGOȘ GABRIEL I – 1
85 VELICHI ALEXANDRU ILIE I – 1
86 VINCOVICI DAVID FLORIN I – 1
87 ZLATA MARIUS MĂDĂLIN I – 2
88 ZOTA ENOLLA  I – 1
       
       
Director,
Prof. Tudorache Valentina

ÎNSCRIERI CLASA PREGĂTITOARE AN ȘCOLAR 2016-2017

Stimaţi părinţi,

                În vederea desfăşurării înscrierii copiilor în învăţământul primar în bune condiţii, venim în sprijinul dumneavoastră cu următoarele informaţii:
      Şcoala Gimnazială Nr. 22 este situată în Galaţi, strada Zidarilor Nr. 5.
      Tel./Fax: 0236324244
      e-mail: scoala22gl@yahoo.com
CIRCUMSCRIPŢIA ŞCOLII GIMNAZIALE NR. 22 GALAŢI, ÎN ANUL ŞCOLAR 2016-2017 ESTE:

Denumirea străzii arondate – Bloc arondat:
            1. LĂCĂTUŞILOR   – R1, R2, R3, R4, F1, M1, I2, I3, E1, E2, E3, E4
            2. B-DUL BRĂILEI  – J, I1
            3. CARTIER BARBOŞI
            4. CARTIER DIMITRIE CANTEMIR  – S1, S2, S3, S4, S5, S6, S7
            5. GAROFIŢEI
            6. FURNALIŞTILOR  – J3
            7. OŢELARILOR  – B5, H9, M, K, P1, D4, P2, O3, O4, O5, O6, D3
            8. STRUNGARILOR  –  W
             9. ZIDARILOR  – T7, T8, N1, N2, N3, N4, R5, R6, R7, R8

Oferta noastră pentru anul școlar 2016-2017
NUMAR CLASE         NUMAR LOCURI
  3 clase traditionale         86
  1 Step by Step              24

            Documente necesare :
  –  Certificat de naştere copil – copie + original;
  – Carte de identitate părinţi – copie + original;
  – Pentru copii care împlinesc 6 ani după 1.09.2016, copie a documentului care atestă rezultatul pozitiv al evaluării dezvoltării psihosomatice a copilului;
  – Dovadă de vaccinări – original;
  – Adeverință medicală de intrare în colectivitate conform Ordinului 1002/2015.

 COMPLETAREA ȘI VALIDAREA
CERERILOR – TIP DE ÎNSCRIERE ÎN CLASA PREGĂTITOARE

29 FEBRUARIE – 18 MARTIE 2016

LUNI – VINERI în intervalul orar 08.00-18.00
 SÂMBĂTA în intervalul orar 09.00-13.00

PRIMA ETAPĂ DE ÎNSCRIERE
25-26 martie 2016 Afișarea listelor cu candidații înmatriculați, a numărului de locuri rămase libere și a listei copiilor neînscriși după prima etapă.

A DOUA ETAPĂ DE ÎNSCRIERE
30 MARTIE – 08 APRILIE 2016
Depunerea cererii tip de înscriere la secretariatul unității de învățământ aflate pe prima poziție dintre cele trei opțiuni exprimate pentru etapa a doua, de către părinții copiilor care nu au fost cuprinși în nicio unitate de învățământ în etapa anterioară sau care nu au participat la prima etapă.
15 aprilie 2016 Afișarea listelor finale ale copiilor înscriși în clasa pregătitoare.
19 – 22 aprilie 2016 Centralizarea și soluționarea de către inspectoratul școlar a cererilor părinților copiilor care nu au fost încă înscriși la vreo unitate de învățământ.

2016-02-22_1150 2016-02-22_1331

           Părinții care solicită înscrierea la clasa pregătitoare a copiilor care împlinesc 6 ani între 01 septembrie – 31 decembrie 2016 sau după 31 decembrie 2016, vor realiza evaluarea psihosomatică după un program stabilit ulterior.

La evaluarea psihosomatică părinții vor prezenta următoarele acte:
 Cerere tip completată și înregistrată la secretariatul școlii (cererea se găsește la secretariatul școlii)
 Copie după certificatul de naștere al copilului
 Adeverință medicală/ aviz medical de la medicul de familie cu specificația „APT PENTRU ȘCOALĂ”.

 

Calendarul_inscrierii_in_invatamantul_primar 2016_2017

Metodologia_ inscrierii_in_ invatamant primar

REPARTIZAREA ELEVILOR DE LA CLASELE PREGĂTITOARE 2015-2016

CLASA PREGĂTITOARE A

Prof. înv. primar BUDESCU GEANINA

1. ALEXANDRU ROBERT ANDREI
2. ANDRASOAIE MARIA REBECA
3. BALAN MAYA RAISIA
4. BOBIC DARIUS DUMITRU
5. BORDEIANU MATEI STEFAN
6. BOROGHINA LEONARD ANDREI
7. BRANISTE CIPRIAN HRISTOFOROS
8. BUDUCA BIANCA ELENA
9. CHIRILA IUSTIN AUGUSTIN
10. CRACIUN MIRUNA
11. CUCU IOANA
12. CAMARA ANA MARIA
13. DOGARU ALESIA CRISTINA
14. DUMITIRU MIHAI ADRIAN
15. FANEA STEFAN
16. GHERGHISAN ELISA ALEXANDRA
17. LUCHIANCENCO FLAVIU MIHAIL
18. MIROVICI DENNIS ANDREI
19. MUNTEANU SORINA ANTONELA
20. NACU ANGEL MIHAI
21. NICOARA LAVINIA
22. PARASCHIV ADELINA ELENA
23. PARVAN MARIA
24. RUSU ANA MARIA
25. SANDU MARIA
26. SAVOIU DIANA MIHAELA
27. TASCA CLAUDIU ANDREI
28. TILIHOI LAURA MARIA
29. VISAN MATEI ALEXANDRU
30. VOICILA IULIA MARIA

 

CLASA PREGĂTITOARE B

Prof. înv. primar PAȚILEA ALINA

1. AGACHE DENISA ANDREEA
2. AVĂDANEI IASMINA ELENA
3. BOZA MATEI FLORIN
4. CALCAN CRISTIAN ȘTEFAN
5. CEAFALĂU SERGIU CRISTIAN
6. DĂSCĂLAŞU RĂZVAN GABRIEL
7. DIMA DARIUS ANDREI
8. DONCIU ANDREI EDUARD
9. FALCĂ ANDRA GABRIELA
10. FALCĂ CLAUDIU MIHAI
11. GOGA IUSTIN ANDREI
12. GOGU ELIZA MARIA
13. GRECU ANA- MARIA
14. IVAN ELENA TEODORA
15. LUNGEANU ROBERT CRISTIAN
16. LUPOAE RAFAEL
17. MODORAN BOGDAN
18. OPREA LARISA MIHAELA
19. PETRACHE ANDREEA GIULIA
20. PETREA ROBERT ANDREI
21. POLITANOS DIMITRA DIAMANTO
22. POP DENISA ELENA
23. POPESCU ANA MARIA FLORENTINA
24. ROMAN RIANA MARIA

CLASA PREGĂTITOARE C

Înv. NEAGU MARIA

1. ARGHIR BIANCA MARIA
2. BACANU MIHAELA-ROZINA
3. BALMUŞ ALEXANDRU
4. CANTARAGIU ANDRA GEORGIANA
5. CANTIA-SANDICA VIKTOR
6. CIUREA RARES
7. CORCOȚOI CEZAR CONSTANTIN
8. DAMIAN GABRIELA MAYA
9. DOCUZ MARIAN ALEXANDRU
10. GHEORGHIU VIOLETA
11. GHISMAN EDUARD-MARIAN
12. NIMERINCU RĂZVAN CHRISTIAN
13. NUNU MARIA DENISA
14. PANTELIMON CRISTIAN ANDREI
15. PETREA SOFIA-MARIA
16. RACOVIȚĂ ALEX TEODOR
17. ROȘCA ANA RAYSA TEODORA
18. TIRON ANA MARIA GEANINA
19. VLAD RAUL MIHAI
20. ZAHARIA ELENA ALEXANDRA

 

CLASA PREGĂTITOARE D „STEP BY STEP”

Prof. înv. primar MARAVELA SIMONA

1. APETREI BOGDAN
2. AȘTEFAN ELENA ALINA IULITA
3. BALICA MARIO ROBERT
4. BUSILA ALESIA ELENA
5. BUTNARU ALEXANDRA GIORGIA
6. CHIRICA ROBERT ANDREI
7. CRISTEA ANA MARIA
8. DUMITRU IONEL FLORIN
9. FEODOROV DARIA-ALEXIA
10. FRINCU PATRICIA DANIELA
11. GHIMUS ANDREEA
12. HARABAGIU ANDRA MARIA
13. LEOCĂ ALEXANDRU MIHAI
14. LUNGU DENIS MIHNEA
15. MANEA SOFIA MARIA
16. MIRCIA MARIO FABIAN
17. MOLDOVEANU MARIO ANDREI
18. MUNTEANU GABRIELA ERMINIA
19. ONICA RAREŞ CRISTIAN
20. PALADE DARIA PETRIANA
21. PAVĂL ROBERT-CRISTIAN
22. PORUMB DIANA MARIA
23. ROSCANEANU RAZVAN-GABRIEL
24. SAGHIN GRAȚIELA ANDREEA
25. SĂLĂVĂSTRU MARA
26. STOICAN RĂZVAN MIHAEL
27. TABACARU-LEFTER DARIA
28. VIERU DARIA
29. VIERU IANIS-IONUT